Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüksek lisans eğitimini Erkli Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Düzenleme düzlükında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kolünde marka tesisu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim kolünde karı olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etken çtuzakışmalar yürüten KALKO, birgani ayak topu, basket çakerübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yer aldığı Oylumluçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların katı saf Türkiye’nin en majör özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir patronaj kurulunda yer almaktadır.

KALKO, eğitim düzlükında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı birgani düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim bilimi Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl birgani öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir