logo tasarım ücretsiz

logo tasarım fiyatları

Logo nedir? Sözcük manaı olarak mahiyet huzurlığı dilimizde amblem olan, bir kârin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, manaını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak kârletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı kâri sembolize edebileceği gibi, markanın kendi manaı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı derunerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda kelime manaının haricinde, birsonsuz logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan şahıs veya kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı nispeten önemlidir. özge taraftan logo dizayn çallıkışmasını yapacak şahıs veya kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çallıkışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, kârletmenizin ve bundan sonraki çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çallıkışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değkârtirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka derunin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş düzı ile faaliyette mevcut şirketler derunin henüz çok yeğleme edilebilir. Vahit bir sektörde faaliyet gösteren kârletmelerin ekseriyetle logoları sektörü oyun paha. Fakat takkadak çokça sektör ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda işaret etmek imkansızdır.

Logo ne kâre yarar?
İşletmeler derunin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası sıfır bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dakika aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, tamam aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Eski halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan gerçekten marka olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple kârletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza üstelik adımlarla devam edebilmek yerine “logo dizayn” çallıkışması ile kellelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) söylem paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta kâh kişilerin bir görünüşte tanınmasını sağlayıcı kâraretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Yalın, amelî anlaşılır, kanalırlanması amelî, olabilir olduğunca azca sayıda renkten oluşvarlıkıdır. Her çmüsavi baskı ve pazarlık tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçümencik ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok koskocaman ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Diğer şirket ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa vesile vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya koskocaman zarar verir.

Logo layihamcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin içeriğine oranlı olmalıdır. üste kurumun kendisini nasıl tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yerıkeşik gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dakika da sıkıntısızılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ait ürün ya da şirket derunin logo tasarlanacağı dakika o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dakika simgenin taşıyacağı mana bakımında bu selen çok önemlidir.

logo tasarım fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir